מערכות ישיבה

 
מעוניינים להתחדש עם מערכות ישיבה חדשות לבית אבל לא בטוחים שאתם יודעים היכן כדאי לרכוש? התשובה היא שאין תשובה אחת לשאלה היכן כדאי לרכוש מערכות ישיבה. מערכות ישיבה באות למלא שתי פונקציות מרכזיות: נוחות ויופי. שתי הפונקציות אינן מתנגשות חלילה - הן אינן באותאחת על חשבון השנייה הן נועדו להשלים זו עם זו.
 
מערכות ישיבה אשר אינן יפות בעיני המשתמש (בני המשפחה שלך) לא תיראנה מזמינות ולכן לא תחושו בנוח ואילו מערכות ישיבה אשר אינן נוחות - לא יראו בעיניכם יפות. כאשר בוחרים לבית מערכות ישיבה, יש לוודא שכל בני המשפחה שלמים את ההחלטה על בסיס שני הפאקטורים המרכזיים הללו.
 
לגבי השאלה היכן רוכשים מערכות ישיבה, יש אינסוף רשתות וחנויות המייצרות רהיטים לבית וביניהם כמובן - מערכות ישיבה. אין צורך להשקיע זמן ולהתאמץ ללכת ממקום למקום בכדי למצוא את מערכות הישיבה המועדפות. לרוב הרשתות והחנויות יש קטלוגים (חוברות ואתרי אינטרנטעם תמונות) וגם אם לא כל הפריטים מוצגים בקטלוגים, אתם יכולים להתרשם מהסגנונות של מערכות הישיבה המוצעות ברשת או בחנות הספציפית ולקבל תמונת מצב לגבי המחירים פחות או יותר.
 
לכן מומלץ בשלב הראשון להביט בקטלוגים ולבחון את הסגנונות ואת טווח המחירים. רק לאחר שצפיתם בכמות מספקת של מערכות ישיבה ויש לכם תמונה ברורה יותר של המערכת שתתאים לכם, הן מבחינת החזות והן מבחינת המחיר, רק אז מומלץ לגשת לכמה חנויות אשר סימנתם מתוך הקטלוג ולבחון את המערכות על פי הנוחות.
 
חשוב לזכור כי בעודכם מתבוננים במגוון מערכות ישיבה מבעד למסך המחשב או דרך חוברת, אתם מקבלים רק תמונה חלקית. במציאות התמונה הזו מתבהרת ודברים נראים טיפה שונה (בעיקר הגודל והפרופורציות) אבל להגעה הפיזית שלכם לחנות יש חשיבות מרובה מאחר וזו ההדמנות שלכם לבחון מערכות ישיבה על פי קריטריון מרכזי - נוחות.
 
רק כאשר אתם יושבים (יושבים בנחת) על מערכות ישיבה אתם יכולים לדעת אם הן אכן מתאימות לכם או לא. זהו שלב שאסור לוותר עליו! אלא אם כן הייתם אצל חברים או בני משפחה, התלבתם ממערכות הישיבה שלהם, ביררתם בדיוק איזה דגם זה ומאיזו חנות או רשת הם רכשו והתקשרתם להזמין בדיוק (אבל בדיוק) את אותן מערכות ישיבה. אם זה לא המקרה, וזה בדרך כלל לאהמקרה, מומלץ להגיע פיזית לחנות ואף מומלץ יותר לעבור מספר חנויות (לפחות שלוש) בכדי לוודא שראיתם כמות מספקת של מערכות ישיבה ושהתנסיתם בישיבה על כל אותן מערכות ישיבה. רק בצורה זו תדעו בוודאות שבחרתם במוצר הנכון מכל שלושת הסיבות: חזות, נוחות ומחיר!